دانستنی های روز لنز, راهنمای خرید لنز, مزایای لنز

لنز عسلی با چه رنگ پوست و مویی مناسب‌تر است؟

لنز عسلی با چه رنگ پوست و مویی مناسب تر است

یکی از محبوب‌ترین لنزهای رنگی، لنز عسلی است که تقریبا با  انواع تناژهای رنگ پوست سازگاری دارد.  معمولا افرادی که تمایل دارند تغییری طبیعی در رنگ چشم خود ایجاد کنند از لنز با رنگ عسلی استفاده می‌کنند. با قرار دادن این رنگ لنز در چشم از جذابیتی ملیح و چشم‌نواز بهره‌مند خواهید شد. اگر از افرادی هستید که به لنز عسلی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید بدانید این نوع لنز با چه رنگ و مویی هماهنگ است، با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم به پاسخ این سوال که لنز عسلی با چه رنگ پوست و مویی مناسب‌تر است، بپردازیم.

هماهنگ کردن رنگ لنز با رنگ پوست

از آن‌جایی که لنز عسلی تناژ گرمی دارد برای افرادی که پوستی با تناژ گرم دارند یا موهایشان تن قهوه‌ای، خاکی، عسلی، آجری، زیتونی سیر و… دارد، گزینه مناسبی است. در صورتی که از لنز عسلی استفاده می‌کنید بهتر است در آرایش چهره خود از رنگ عسلی ، قهوه‌ای و رنگ‌هایی مانند آن استفاده کنید. این نوع آرایشی جذابیت و گیرایی چشمان شما را بیشتر خواهد کرد. اگر چه در دنیا فقط برخی نواحی دارای پوست‌های با تناژ گرم هستند اما این لنز در میان کشورهای گوناگون و افراد با تناژهای پوستی مختلف محبوبیت دارد. کافی است آرایشی مناسب چهره خود و لنز عسلی داشته باشید تا به زیبایی مدنظرتان دست پیدا کنید.

لنز عسلی مناسب پوست‌های سفید

افرادی که دارای پوست سفید هستند اغلب لنزهای رنگی با پوستشان هماهنگی دارد و چهره آن‌ها را جذاب خواهد کرد. افرادی که تناژ پوستی سفید و سرد دارند می‌توانند از لنز طوسی عسلی استفاده کنند و افراد دیگر که تناژ سفید و گرم دارند لنز قهوه‌ای عسلی، عسلی خاکی، عسلی سبز برایشان مناسب خواهد بود.

لنز عسلی مناسب پوست‌های گندمی و برنزه

افرادی که تناژ پوستی گندمی یا سبزه دارند بهتر است از لنزهای تناژ گرم و رنگ روشن استفاده کنند. لنزهایی با رنگ خاکی، قهوه‌ای عسلی، سبز عسلی، طوسی عسلی، کاراملی و تناژهایی مانند آن می‌توانند بهترین انتخاب برای این افراد باشند. در صورتی که انتخاب شما یکی از این رنگ‌ها است برای جذابیت بیشتر چهره و دوری از یکنواختی بهتر است از سایه چشم‌هایی با رنگ‌های متضاد لنز استفاده کنید.

لنز عسلی مناسب پوست‌های تیره

از میان لنزهای عسلی گوناگون، لنزهای طیف عسلی قهوه‌ای مناسب‌ترین رنگ برای افراد دارای پوست تیره است. این افراد باید از لنز عسلی با درجه روشنی کمتر مثل لنز سبز عسلی، عسلی خاکستری، عسلی دودی، قهوه‌ای فندقی و قهوه‌ای گرم استفاده کنند. این قبیل رنگ‌ها، جذابیت و گیرایی خاصی به افراد با پوست تیره خواهد بخشید.

نحوه هماهنگ کردن رنگ مو با رنگ لنز

در صورتی که برای رنگ موهایتان انتخاب درستی داشته باشید متوجه خواهید شد که چقدر رنگ موها در زیباتر کردن چهره شما نقش دارد. برعکس، اگر رنگ نامناسبی برای موی خود انتخاب کنید ممکن است از جذابیت خود کم کنید. علاوه بر اینکه رنگ مو باید با رنگ پوست و چهره شما همخوانی داشته باشد  لازم است با لنزتان نیز هماهنگ باشد تا ظاهری زیبا از خود نشان دهید.

رنگ موی هماهنگ با لنز عسلی

از آن‌جایی که لنز عسلی جزء رنگ‌های گرم محسوب می‌شود بهترین رنگ مو برای این لنز، رنگ موی قهوه‌ای است. با توجه به‌ اینکه رنگ موی قهوه‌ای طیف گسترده ای دارد باید یکی از آن‌ها که با پوست و چهره شما سازگاری بیشتری دارد را انتخاب کنید. به طور مثال، رنگ موی قهوه‌ای با مقداری قرمزی برای پوست‌های گرم و رنگ موی قهوه‌ای مایل به دودی و خاکستری برای افرادی با تناژ پوستی سرد مناسب است. در صورتی که به این ترتیب رنگ موهای خود را انتخاب کنید لنز رنگی عسلی در چشمانتان درخششی خاص خواهد داشت.

لنز عسلی هماهنگ با موهای بلوند و روشن

در صورتی که موهایی بلوند و روشن دارید و علاقه‌مند به استفاده از لنز عسلی هستید، رنگ‌های عسلی شکلاتی، عسلی فندقی و عسلی دور مشکی برایتان مناسب خواهد بود.

لنز عسلی هماهنگ با موهای مشکی

 لنز عسلی با موهای تیره زیبایی خاصی خواهد داشت؛ چرا که موهای رنگ طبیعی به همراه لنز عسلی سبب تغییری طبیعی و شیک می‌شوند. افرادی که هم پوست روشن و هم موهای روشن دارند می‌توانند از طیف‌های مختلف رنگ عسلی چه تیره و چه روشن استفاده کنند. در حالی که افراد دارای پوست و موهای تیره بهتر است از لنزهای عسلی متوسط رو به روشن را مورد استفاده قرار دهند. افراد دارای موهای تیره که علاقه‌مند هستند رنگ چشم‌هایشان با لنز، طبیعی بنظر برسد می‌توانند از لنزهای عسلی قهوه‌ای استفاده کنند.

لنز عسلی هماهنگ با رنگ موهای فانتزی

افرادی که دارای زنگ موهای فانتزی مثل صورتی، بنفش، آبی و … هستند بهتر است از لنزهای تناژ عسلی و قهوه‌ای استفاده کنند. چرا که موهای روشن به همراه لنزهای رنگی و خیلی روشن ممکن است ظاهری غیرطبیعی به فرد بدهد. این در حالی است که رنگ موهای فانتزی همراه با لنز عسلی دور دار، عسلی قهوه‌ای یا خاکستری می‌توانند ظاهری گیرا و دلنواز به فرد ببخشند.

آرایش با لنز عسلی

آرایش ملایم: اگر علاقه‌مند به آرایش های ملایم و ملیح هستید و چشم‌ها یا لنزتان به رنگ عسلی است می‌توانید خط چشم بلندی بکشید و از رنگ‌های کرمی و صورتی برای سایه چشم استفاده کنید. این نوع آرایش نه تنها ظاهر طبیعی شما را حفظ می‌کند بلکه خیره‌کننده‌ای به شما می‌بخشد. همچنین اگر علاقه‌مند به خودنمایی بیشتر چشم‌ها هستید می‌توانید برای سایه از رنگ‌های متضاد لنز عسلی مثل آبی، سورمه ای یا بنفش استفاده کنید.

آرایش غلیظ: در صورتی که آرایش‌های غلیظ و اسموکی که در آن رنگ‌های خاکستری، دودی و طوسی تیره مورد استفاده قرار می‌گیرد را می‌پسندید، باز لنز عسلی ظاهری جذاب به شما خواهد بخشید. در واقع تضاد میان رنگ لنز و آرایش نگاهی نافذ و گیرا به شما می‌بخشد. البته توجه داشته باشید اگر پوستی تیره دارید ممکن است با آرایش اسموکی چهره شما گرفته نشان داده شود و از جذابیتتان کاسته شود‌.

با این موارد باید بگوییم که همیشه آرایش ملیح و لایت با این رنگ لنزها بهتر جواب می‌دهد و در زیباتر نشان دادن چهره موثر است. زیرا آرایش کمتر و ملایم‌تر چهره، به چشم‌ها فرصت خودنمایی بیشتری می‌دهد. آرایش زیاد سبب می‌شود دیگران کمتر متوجه چشم‌های شما و بیشتر متوجه آرایشتان شوند.

منبع:

aqualens

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *