ایمنی لنز

از کجا بفهمیم لنز چشم خراب شده + 6 راهکار جذاب

از کجا بفهمیم لنز چشم خراب شده

از کجا بفهمیم لنز چشم خراب شده + 6 راهکار جذاب که باید بدانید.. تیم دیدآور تلاش می کند تا مشتریان بهترین استفاده از لنزهای طبی را داشته و کمترین خسارت وارد شود.

جمله مشهوری هست که می گوید پیشگیری بهتر از درمان است. شما هم باید مواظب باشید تا لنزی که استفاده می کنید خراب نشود و چشم تان آسیب نبیند. راحت شدن از شر عینک و اذیت های آن چیزی است که بسیاری از افراد در لنزهای طبی و تماسی جست و جو می کنند. به همان میزان که به لنزها علاقه دارید باید اطلاعات خود را افزایش دهید. ورزش و زندگی راحت بدون عینک برای شما به کمک لنزها امکان پذیر خواهد بود البته چند مشکل متداول و به همراه آن چند راهکار خوب وجود دارد تا بتوانید پیشگیری انجام دهید.

استفاده از لنزها می تواند چشم و قرنیه آن را دچار مشکلاتی از قبیل تغییر ساختار و تولید اشک و تغییر در سطح اکسیژن و دی اکسید کربن گرداند. این تغییرات متاسفانه می تواند منجر به عفونت گردد. البته نگران نباشید چون راهکار و درمان لازم وجود خواهد داشت. اگر چشم شما شرایط خاصی مانند بی نظمی قرنیه ، مشکلات پلک ها یا سایر بیماری های چشمی را دارد پس شاید مجبور باشید از ابتدا از لنزهای مخصوص به چشم خود استفاده کنید. گرچه این راهکار بسیار مناسب است اما ممکن است کاملا مشکل شما را حل نکند.

1- مشکل سرخی چشم و راهکار آن:

لنزهای چشمی به راحتی می توانند محل تجمع ذرات ریزی مانند دود، گرده، گرد و غبار ،مه و آرایش باشند. تجمع آن ها می تواند باعث قرمزی، خارش یا سوزش چشم شود و حتی می تواند منجر به التهاب چشم گردد.

اما راه حل چیست و از کجا بفهمیم لنز چشم خراب شده ؟

این مشکل در بین لنز داران شایع است و به معنی این است که مشکلی در استفاده از لنز چشم وجود دارد. اگر فقط مشکل سرخی را دارید ابتدا باید مطمئن شوید که به خوبی لنزتان را مطابق با دستورالعمل ها تمیز کرده اید. شما باید حتما از محلول مورد تایید و خاص لنز استفاده کنید و روش درست آموزش داده را به کار گیرید. رعایت این نکته ساده به راحتی می تواند مشکل را حل کند.

2- سوزش و خارش چشم و راهکار آن:

اگر بعد از استفاده از لنز دچار سوزش و خارش به همراه قرمزی می شوید پس حتما آلرژی دارید. از لحاظ پزشکی این نشانه ها مربوط به واکنش آلرژیک به مواد لنز تماسی یا محلول پاک کننده ای که استفاده می کنید دارد.

اما راه حل چیست و از کجا بفهمیم لنز چشم خراب شده ؟

اگر به متخصص چشم پزشکی مراجعه کنید ممکن است آنتی هیستامین ، قطره های ضد التهابی چشم یا استروئیدها را برای شما تجویز کند. همچنین احتمال دارد مجبور باشید آزمایشات پوستی ، آزمایش خون یا تراشیدن ملتحمه (برای تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی) انجام دهید.

از متخصص بخواهید چند مارک جدید به شما معرفی نماید. معمولا تولیدکنندگان لنز برای تهیه مواد جایگزین برای مصرف کنندگان مبتلا به آلرژی تحقیق و توسعه می کنند. اگر شما به یک محلول تمیز کننده تجویز شده نیاز دارید که فاقد ترکیبات آلرژی دهنده باشد ممکن است بینایی سنج شما بتواند جایگزینی برای آن پیدا کند.

این را هم بدانید که سوزش یا خارش به تنهایی نشان دهنده واکنش آلرژیک به لنز باشد. اما سوزش و خارش با ترشح مخاط می تواند نشان دهنده عفونت باکتریایی یا ویروسی باشد.

3- ترشح چشم و راهکارهای آن:

چشم صورتی از لحاظ پزشکی شامل ملتحمه باکتریایی، ویروسی و آلرژیک است. اما بهتر است ملتحمه آلرژیک را جدا از انواع باکتریایی و ویروسی در نظر بگیریم. تفاوت مهم در ترشحات ناشی از چشم شما است.

اما راه حل چیست و از کجا بفهمیم لنز چشم خراب شده ؟

احتمالا چشم پزشک شما قطره چشم آنتی بیوتیک برای درمان عفونت تجویز کند. اما این مشکل نیز به روش شما در تمیز کردن لنزتان مرتبط است. تمیز کردن کامل و اصولی لنز ویروس ها و باکتری ها را از بین می برد قبل از اینکه در چشم شما ریشه دار شوند. اگر آن ها را به خوبی تمیز نکنید ، سطح چشم شما به محلی برای پرورش میکرو ارگانیسم ها تبدیل می شود.

4- احساس خشکی و ریگ یا شن در چشم و راهارهای آن:

این مشکل ممکن است به دلیل وجود چشم صورتی یا ذرات ریز تحریک کننده باشد. زمانی که عفونت باکتریایی یا ویروسی به چشم شما هجوم می آورد ، سوزش چشم صورتی ایجاد می شود. اگر ذرات ریز خارجی سفت شوند ممکن است قرنیه شما را خراش دهد و دید شما را مات کند.

اما راه حل چیست و از کجا بفهمیم لنز چشم خراب شده ؟

اگر جسم خارجی در چشم شما گیر کرده است ، لنز تماسی را با دقت بردارید ، آن را در یک ظرف استریل نگه دارید و چشم خود را با آب خنک و تمیز بشویید. اگر به دلیل صورتی شدن چشم احساس سوزش می کنید، همان مراحل که برای مشکلاتی مانند ترشحات، خارش و سوزش گفته شد نیز می تواند این احساس تاری دید را برطرف کند. سپس می توانید روی روش تمیز کردن لنز تمرکز کنید تا مطمئن شوید لنزهای تماسی منبعی برای عفونت مجدد احتمالی نخواهند بود.

5- حساسیت به نور و راهکارهای آن:

چند دلیل وجود دارد که چشم شما به نور حساس شده باشد. استفاده از لنزها به مدت طولانی می تواند منجر به زخم و سایش قرنیه شود که خود عامل حساسیت چشم به نور است. سایر علل احتمالی ساییدگی قرنیه شامل ذرات ریز مانند خاک ، ذرات فلزی ، ماسه و برخی داروها است.

اما راه حل چیست و از کجا بفهمیم لنز چشم خراب شده ؟

اولا باید بدانید که چشمان شما نیاز به استراحت دارند. استفاده از لنزهای تماسی به مدت طولانی می تواند به چشم شما آسیب برساند. همچنین مهم است که اجسام ریز خارجی را از چشم خود دور کرده و آن ها را کاملاً شستشو دهید. اگر ذرات کوچکی در لنزهای تماسی شما جاسازی شده اند ، باید لنز را عوض کنید.

6- از کجا بفهمیم لنز چشم خراب شده + تجربه شما

با خواندن این مقاله می توانیم به درستی بفهمیم چرا لنز چشم خراب شده و انجام این راهکارها کمک کننده خواهد بود. مورد آخر را به عهده شما می گذاریم. شما چه تجربه ای در این زمینه دارید؟ با تیم دیدآور در میان بگذارید.

از کجا بفهمیم لنز چشم خراب شده

از کجا بفهمیم لنز چشم خراب شده