مقایسه

لنز طبی یا عمل لیزیک ، مسئله در این است

لنز طبی یا عمل لیزر؟ کدام بهتر است؟

لنز طبی یا عمل لیزیک ، مسئله در این است و بهتر است که مزایا و معایب هر کدام را بدانیم تا بتوانیم تصمیم بهتری برای خرید لنزهای چشمی بگیریم.

بعضی خانم ها تصور می کنند اگر به جای عینک، لنز داشته باشند ویا عمل لیزیک انجام دهند، خواستگاران بیشتری خواهند داشت. نظر شما چیست؟

البته این گفتمان، مقداری شوخی بود و البته در دنیای واقعی کمی واقعیت دارد. گرچه آقایان نیز بسیاری از اوقات تصور می کنند بهتر است جایگزینی برای عینک خود پیدا کنند. حالا این جایگزین لنز چشمی باشد یا عمل لیزیک؟! برای چنین انتخابی باید تفاوت های هر کدام را بدانید. ما هم همین را می خواهیم یادآور شویم.

بعضی آمارهای جهانی می گوید میزان مشکل بینایی خیلی بالا هست. یعنی تقریبا نیمی از جمعیت دنیا مشکل بینایی دارند و از عینک، لنز و سایر روش ها استفاده می کنند. البته عیبی هم ندارد چون امروزه تکنولوژی به داد همه علوم رسیده است. شما هم نگاهی به اطراف خود بیندازید. چند نفر از دوستان، بستگان و آشنایان شما عینک می زنند و ناراضی هستند؟! و چند نفر را می شناسید که از لنز طبی یا عمل لیزیک استفاده کرده اند؟! یک بار پای صحبت این قشر بنشینید و ببینید چه نظری برای استفاده از لنز طبی یا عمل لیزیک دارند.

با ما همراه باشید:

برنامه جامعه پزشکی برای رفع مشکل بینایی

تصمیم گیری بهتر بین لنز طبی یا عمل لیزیک

لنز طبی Twinkleتقدیم به چشمان زیبای شما

برنامه جامعه پزشکی برای رفع مشکل بینایی

چشم یکی از مهم ترین اندام های بدن و حساس ترین ها می باشد که قسمت مهمی از زیبایی بدن را تشکیل می دهد. چه برنامه ای دارید تا از چشم تان محافظت کنید و نگذارید به مرور زمان ضعف بینایی شما را ناراحت کند؟! البته جامعه پزشکی نیز راه حلی برای جلوگیری از زوال طبیعی بینایی برای پیش گیری ارائه نداده است. اما برای درمان ضعف بینایی راه هایی مانند عینک، لیزیک کردن و گذاشتن لنز را پیشنهاد می کند.

تا چند دهه قبل استفاده از لنزها باب شده بود که اخیرا عمل لیزیک نیز به راه حل های موجود اضافه شده است به طوری که یک چشم پزشک می تواند به همه افرادی که مشکل بینایی دارند کمک کند. در این گفتمان خواهیم نوشت که لنز طبی یا عمل لیزیک هر کدام چه مزایا و معایبی دارند.

تصمیم گیری بهتر بین لنز طبی یا عمل لیزیک

جالب است بدانید یکی از کارهایی که لنز برای شما انجام می دهد، جلوگیری از بازتاب نور زیاد به طرف چشمان شما بوده و قدرت دید با لنزها فوق العاده بالا می باشد. مزیت دیگر استفاده از لنز این است که در هوای سرد و مقابل مه گرفتگی، چشمان شما را حفظ می کند. چون استفاده از عینک می تواند شما را بسیار به زحمت بیندازد. هر بار مه گرفتگی، جلوی دید شما را می گیرد که مخصوصا در شب خطرناک است. اما این مشکل برای لنز وجود ندارد.

مزیت دیگر استفاده از لنز این است که همیشه با شما هست و نمی شکند و حتی گم نمی شود. البته مسائلی برای نگهداری لنزها وجود دارد که در شست و شوی آن ها باید دقت نمود. باید آن ها را تمیز نگاه داشت و گرنه می توانند خطرآفرین باشند. اما در کل استفاده از لنز راحت است. موضوع دیگری که خوب است یادآور شویم هزینه مقرون به صرفه لنز در مقابل عمل لیزیک است.

اما در عوض تمامی این مزیت ها، معایبی نیز برای لنزها وجود دارد. پوشیدن لنز و گذاشتن آن روی چشم مهارت خاصی می خواهد. گاهی پیش می آید که افراد چندین بار باید این مرحله را تکرار کنند. دیگر اینکه اگر به مدت طولانی از لنز استفاده کنید، ممکن است اکسیژن لازم به چشمان زیبای شما نرسد. این مشکل برای کسانی که دچار خشکی چشم هستند، چند برابر بدتر می شود. پس استفاده لنز از فردی به فرد دیگری متفاوت است.

عادت کردن به استفاده از لنز نیز برای خود حکایتی دارد. بعضی افراد خیلی زود با لنزشان match می شوند و بعضی دیگر به وقت بیشتری نیاز دارند. دیگر اینکه باید لنزها را بسته به تاریخ انقضا تعویض کرد. استفاده از لنز تاریخ مصرف گذشته ویا فاسد بسیار ضرر خواهد داشت.

در مقایسه لنز طبی یا عمل لیزیک همچنین باید گفت، عمل لیزیک گرچه یک عمل کوچک است اما نتیجه آن برای همیشه است البته اگر به درستی انجام شود و برای چشمان شما ضرر نداشته باشد. افرادی که یک عمل لیزیک راحت و بی دردسر داشته باشند، برای همیشه از شر عینک راحت خواهند بود. همین مسئله اولین اهمیت و مزیت استفاده از عمل لیزیک را می رساند.

اینکه لیزیک برای شما مناسب است یا نه، و اینکه می تواند به نفع شما باشد یا خیر، همه بستگی به تشخیص پزشک دارد. اگر عمل لیزیک با موفقیت انجام شود، باید بدانید که هزینه عمل ان بسیار بالا هست. و البته از آن دسته مواردی هست که ریسک بالایی نیز دارد. عمل لیزیک اصلا شوخی بردار نیست و باید با پزشک متخصص صحبت نمود.

عمل لیزیک جزء عمل های سرپایی و کوتاه به حساب می آید و در نهایت می توان گفت، اگر مشکلی از طرف پزشک متخصص دیده نشود و شما بتوانید هزینه گزاف عمل جراحی را بپردازید، عمل لیزیک به این دو شرط نتیجه بخش خواهد بود.

البته بعد از عمل لیزیک هم دوران نقاهت خواهید داشت و عوارضی مانند خشکی چشم ممکن است سراغ شما بیاید. اگر پیشنهاد عمل لیزیک ارزان قیمت دیدید، بسیار بترسید. چون ممکن است نتایج افتضاحی برای شما داشته باشد. بلاخره باید قبول کنید عمل لیزیک گران است. حالا تصمیم گرفتید بین لنز طبی یا عمل لیزیک ؟!

لنز طبی twinkle تقدیم به چشمان زیبای شما

نظر شما چیست؟ لنز طبی یا عمل لیزیک ؟ اگر می خواهید یک لنز طبی بی رنگ امتحان کنید، برند مشهور twinkle  می تواند یکی از انتخاب های شما باشد که این لنز طبی برای پوشیدن شما راحت و ضد حساسیت بوده و قدرت آب رسانی بالایی دارد.

در فروشگاه دیدآور دسته بندی محصولات متنوع است و شما می توانید برای انتخاب محصول متناسب با چشمان زیبای خود از پشتیبانی ما نیز استفاده کنید.