دانستنی های روز لنز

آرایش با لنز رنگی و 12 نکته مهم آن

چطوری با لنز آرایش کنیم

آرایش با لنز رنگی و 12 نکته هم آن ، آرایش کردن یکی از فعال ترین امور روزانه بانوان است که استفاده کنندگان از لنز را نیز شامل شده و البته نکات بسیاری هست که باید رعایت شود.

حتما دیگر مقالات سایت را خوانده اید و بی صبرانه منتظر هستید تا با یک موضوع جدید و جذاب در مورد دنیای لنز، شما را شگفت زده کنیم.

دنیای لنزهای چشمی مملو از مطالب گوناگون است که دانستن بسیاری از آن ها برای شما لازم است. چرا که ارزش چشمان شما فوق العاده بالاست. استفاده از لنز می تواند به روند فعالیت های شما کمک بسیاری داشته باشد اما رعایت نکات آن نیز الزامی است.

حتما شما نیز این نکته را متوجه شده اید که آرایش کردن حین استفاده از لنز، راحت تر از آرایش با عینک است. با این حال مراقبت از لنزها را باید جزء اولویت های خود قرار دهید. بسیاری از بانوان از رژیم های غذایی استفاده می کنند و از جسم خود محافظت می کنند. وقتی شما از لنز استفاده می کنید باید نوعی رژیم زیبایی روزانه در برنامه خود داشته باشید تا به لنز و چشم شما آسیب وارد نشود.

شما باید ۱۰۰٪ مطمئن باشید که بیشترین استفاده را از لنز خود می برید، همچنین لنز و چشم شما از عفونت ها و تحریکات در امان است. این مقاله به این دلیل نوشته شده است تا بتوانید تجربه خوبی از استفاده از آرایش با لنز رنگی داشته باشید.

 

استفاده از آرایش با لنز رنگی ، یعنی یک ظاهر زیباتر

همه روزه به تعداد استفاده کنندگان لنز افزوده می شود. از بین بانوانی که عینک استفاده می کنند، ۶۲٪ به لنزها روی می آورند. لنز چشم هم می تواند بینایی شما را بهبود ببخشد هم ظاهر زیبایی به شما اعطا نماید. بعضی برندهای لنز هستند که محبوبیت بیشتری نسبت به بقیه دارند. استفاده از عینک معمولا دردسر است و باعث می شود برای موقعیتی که دوست دارید در آن باشید، ظاهرتان ایده آل نباشد.

حتی اگر از لنزهای چشمی برای موقعیت های خاص مانند جشن، عروسی، بازیگری و… استفاده می کنید، باید مسئله مراقبت از لنز حین آرایش کردن را سر لوحه خود قرار دهید.

در عین حال استفاده از آرایش با لنز رنگی و پوشیدن یک لباس زیبا برای موقعیت خاص می تواند مشکلاتی برای شما درست کند. در ادامه به چند نکته مهم توجه فرمایید و روش استفاده از آرایش با لنز رنگی را یاد بگیرید.

 

نکات مهم حین استفاده از آرایش با لنز رنگی

۱- یادتان باشد چه از لنز روزانه استفاده می کنید و چه از لنزهای طولانی مدت، باید ابتدا لنز را روی چشم بگذارید و بعد آرایش کنید.

۲- اگر روی مژه خود از ریمل زیاد استفاده کنید، می تواند موجب سوزش، آبریزش و خارش چشم گردد.

۳- اگر ابروهای خود را می چینید، باید قبل از گذاشتن لنز باشد.

۴- اگر بعد از حمام لنز می پوشید و حوله شما کرکی است، قبل از استفاده از لنز دستان خود را بشویید.

۵- دسته ای از زنان ترجیح می دهند استفاده از لوسیون های بدن را بعد از حمام انجام دهند. بهتر است این کار را قبل از گذاشتن لنز انجام ندهید. حالت ایده آل این است که ابتدا دوش بگیرید و لنز بگذارید. سپس از لوسیون استفاده کنید. اگر می خواهید ابتدا لوسیون بزنید و بعد از لنز استفاده کنید، پس حتما دستان خود را قبل از گذاشتن لنز بشویید.

این موضوع حین انجام رژیم های مرتبط با مو برای زیبایی بیشتر و نگهداری از مو نیز الزامی است. استفاده از سشوار می تواند چشم ها را خشک کند. پس شما باید حین استفاده از سشوار مدام پلک بزنید ویا بعد از اتمام کار از قطره چشمی مناسب استفاده کنید تا رطوبت از دست رفته چشم های شما برگردد و خشکی چشم به حداقل برسد.

۶- لوازم آرایشی مراقبت از چشم به ویژه برای استفاده کنندگان از لنز، خرید کنید. مثلا می توانید ابزار لنز پک استفاده کنید.

۷- اگر می خواهید از اسپری مو استفاده کنید، حالت ایده آل این است که ابتدا اسپری بزنید و سپس از لنز استفاده کنید. اگر لنز را روی چشم گذاشته اید و می خواهید بعد از آن از لوازم آرایشی استفاده کنید، حتما به یاد داشته باشید که چشمان خود را ببندید.

۸- اگر به آرایشگاه رفته اید، هر زمان از اسپری مو استفاده می شود چشمان خود را ببندید. همچنین می توانید چند عدد قطره لوبریکانت لنز در کیف خود نگه دارید تا بعد از سشوار کشیدن و برای جلوگیری از خشکی چشم استفاده کنید.

۹- هنگام اسپری کردن عطر، چشمان خود را ببندید تا وقتی که اسپری و رایحه آن آرام گیرد. اگر مقداری از اسپری وارد چشمان شما گردد، دچار قرمزی و خارش خواهد شد و دیگر برگشتی برای آن وجود ندارد.

۱۰- اگر می خواهید لنز خود را بردارید بهتر است قبل از پاک کردن آرایش باشد. اگر به مدت طولانی از آرایش با لنز رنگی استفاده کرده اید، استفاده از پاک کننده آرایش مخصوص چشم های حساس مانند امولسیون یا لوسیون مراقبت از چشم توصیه می شود.

۱۱- بسیار مشاهده شده که حین استفاده از آرایش با لنز رنگی ، ریمل یا خط چشم وارد چشم شده و وارد لنز شده است. بهتر است لنزها را بردارید و تنها آنها را با محلول های لنز ضد حساسیت و چند منظوره (All in one) شستشو دهید. دقت نمایید به هیچ عنوان از سرم نمکی یا نرمال سالین یا موارد غیر استاندارد همچون شامپو بچه و … استفاده ننمایید. استفاده از موارد غیر استاندارد بغیر از محلول لنز که نقش پاک کنندگی و ضدعفونی کنندگی داشته اول به چشمان شما و بعد به لنزتان آسیب میزند.

۱۲- اگر ریمل و خط چشم باعث ایجاد مشکل در چشم های شما می شود، پیشنهاد می کنیم مارک هایی را انتخاب کنید که به طور خاص برای چشم های حساس و استفاده کنندگان از لنز ساخته شده اند. اگر محصولات آرایشی را به درستی استفاده نکنید می توانند مانند آهنربایی برای جذب میکروب ها به داخل چشم و سپس لنز عمل کنند.

نظر شما چیست؟ شما چه تجربه ای از آرایش کردن با لنز رنگی دارید؟ کدام یک از موارد بالا را انجام داده اید؟ آیا قطره مخصوص لنز چشم تهیه کرده اید؟ حتما در نظرات برای ما بنویسید. چرا که استفاده از ایده های بیشتر می تواند کمک کننده باشد. حالا که این مقاله توانست به یکی از سوالات شما عزیزان پاسخ دهد، پس یک خرید جدید از ما انجام دهید.

آرایش با لنز رنگی

آرایش با لنز رنگی