لنز طبی نرم (Soft Contact Lenses)؛

این نوع لنز ها به لنزهای نامرئی نیز معروف هستند.

لنزهای طبی دارای جنس بسیار شفاف و نرم هستند که برای بهبود بینایی در چشم خود می توانید استفاده نمایید. آنها روی لایه اشکی که قرنیه شما را می پوشاند شناور می شوند. مانند عینک، لنزهای طبی نرم مشکلات بینایی ناشی از عیوب انکساری را اصلاح می کنند. بوسیله لنزهای طبی می توان بینایی را برای افراد مبتلا عیوب انکساری بهبود بخشید.

انواع لنز طبی

لنزهای طبی در سه نوع مختلف روزانه،ماهیانه(فصلی) و سالیانه در بازار موجود هستند. 

چه نوع لنز طبی برای من مناسب است؟

در جواب این که چه نوع لنزی برایتان مناسب تر است بهتر است این گونه بگوییم که از نظر سبک زندگی، میزان بودجه ای که برای خرید لنز طبی در نظر گرفته اید و میزان استفاده شما از لنز تماسی در طول شبانه روز انتخاب شما متغییر است.

همچنبن عواملی همچون محیط زندگی شما نیز در انتخاب شما اثر گذار خواهد بود برای مثال افرادی که در محیط گرم و مرطوب زندگی میکنند بهتر است از لنزهای روزانه یا فصلی استفاده نمایند.

چه افرادی می توانند از لنز طبی استفاده کنند؟

معمولا همه افرادی که دچار عارضه بینایی و عینکی هستند می توانند از لنز طبی استفاده نمایند اما اکثرا افرادی از لنز طبی استفاده می کنند که تحمل گذاشتن عینک را ندارند. یا  اینکه نمی توانند از عینک به طور دائم استفاده کنند و به گفته خودشان با لنز طبی بسیار راحت تر هستند.

تفاوت لنز طبی سالیانه با فصلی

عمده تفاوت لنز سالیانه و فصلی در میزان عبور اکسیژن و میزان نازک بودن و میزان کارکرد آنهاست با این حال بایستی در نظر داشت که سازگاری چشم ها نیز متفاوت است. چشم برخی افراد با لنزهای سالیانه سازگار بوده و چشم برخی دیگر با لنزهای فصلی (ماهانه)

خرید لنز طبی با نسخه

برای گرفتن لنز طبی بهتر است هنگام مراجعه به چشم پزشک از او بخواهید تا نمره به شما نسخه لنز طبی را نیز بدهد، بعضی از چشم پزشکان دو نسخه مجزا یکی برای لنز طبی و دیگری برای عینک به شما می دهند، در حالی که دیگر آنها با نوشتن کلمه اختصار “CL” مخفف کلمه Contact lens برای شما در یک نسخه، نمره مربوط به لنزتان را مشخص می کنند.

خرید لنز طبی بدون نسخه

آیا می توان بدون داشتن نسخه نیز اقدام به خریداری لنز طبی نمود؟ فقط در صورتی که از نمره خودتان مطمئن هستید و نمره شما تغییری نداشته است. یا اینکه با دید عینک خود کاملا راحت هستید. می توانید بدون اینکه به اپتومتریست یا چشم پزشک مراجعه کنید بدون داشتن نسخه اقدام به خرید لنز طبی نمایید.

خرید آنلاین لنز طبی

برای خرید لنز طبی بصورت آنلاین با در نظر داشتن نمره سمت چشم راست OD و نمره چشم چپ OS می توانید از طریق وبسایت دیدآور نسبت به خرید لنز خودتان اقدام نمایید.

دیدآور تنها نماینده انحصاری برند توینکل در ایران