دانستنی های روز لنز

قیمت لنز فصلی چقدر است؟

قیمت لنز فصلی چقدر است

قیمت لنز فصلی چه قدر است؟ لنزهای تماسی فصلی به سادگی لنزهایی هستند که برای حدود یک ماه یا 30 روز می پوشید. در این مقاله بیشتر با این مبحث آشنا خواهید شد.

اگرچه در بازار بصورت اسمی فروشندگان بعنوان لنز 3 ماهه با عمری حدود 3 ماه آنها را می فروشند اما در حقیقت آنها ماهانه هستند و درست مانند بسیاری از لنزهای تماسی، شما باید هر شب قبل از خواب آنها را بردارید. اما، برخلاف لنزهای یکبار مصرف روزانه یا دو هفته‌ای  می‌توانید آن‌ها را برای یک ماه کامل نگه دارید.

آیا می توانم لنزهای ماهانه را بیشتر نگهداری کنم؟

عمر لنز فصلی حدودا یکماه برآورد شده میزان استهلاک لنز و خراب شدن آن به نحوه نگهداری شما و میزان استفاده لنزتان بستگی دارد، اگر چه افراد مایل به استفاده بیشتر از یک ماه از این نوع لنز هستند توصیه ما این است :

بهتر است از استاندارد نگهداری 30 روزه لنز چشمی پیروی نمایید و هیچگاه لنزتان را تا حد خراب شدن کامل استفاده ننمایید.

چه کسانی باید از لنزهای فصلی استفاده کنند؟

چشم پزشک شما به شما کمک می کند تا تشخیص دهد که آیا تماس ماهانه برای شما مناسب است یا خیر. با پزشک خود در مورد سبک زندگی خود صحبت کنید و باید به او کمک کنید تا بهترین گزینه را تعیین کند.

برندهای معتبر گزینه هایی را برای افرادی با نسخه های مختلف ارائه می دهد. لنزهای تماسی ماهانه اصلاح بینایی را برای نزدیک بینی، دوربینی یا آستیگماتیسم ارائه می دهند.

قیمت لنز فصلی چه تفاوتی با سایر لنزهای تماسی دارد؟

مخاطبین لنز فصلی منحصر به فرد هستند زیرا می دانند چه مدت می توانید قبل از دور انداختن آنها را باید پوشید. برای یک ماه کامل یا حدود 30 روز قبل از دور انداختن آنها برنامه ریزی کنید.

مهم است که توجه داشته باشید که لنز فصلی طبی به مراقبت و نگهداری بیشتری نیاز دارند، بنابراین برای مراقبت از آنها و تمیز نگه داشتن آنها در طول استفاده برنامه ریزی کنید.

قیمت لنز فصلی چه قدر است؟

هزینه لنز فصلی به برند و اعتبار آن بستگی دارد قیمت لنز فصلی معمولاً در حدود 150 الی 180 هزار تومان متغیر است. برای تعیین هزینه های شخصی خود فقط باید با متخصص چشم و یک کارشناس متخصص  مشورت کنید.

قیمت لنز فصلی مناسب

لنزهای فصلی معمولاً هزینه کمتری دارند. اما باید هزینه محلول و کیس لنز را نیز در نظر بگیرید. همچنین ممکن است مجبور شوید به علت خشکی چشم از قطره اشک مصنوعی استفاده کنید.

بازگشت به لیست