دانستنی های روز لنز

نحوه خرید لنز فصلی

نحوه خرید لنز فصلی

نحوه خرید لنز فصلی ، معرفی لنز فصلی یا لنز سیلیکون هایدوژل در این مقاله برای مخاطبین گرامی انجام شده است. سیلیکون یک ماده معدنی بسیار رایج است.

معرفی و خرید لنز فصلی یا لنز سیلیکون هایدوژل

سیلیکون یک ماده معدنی بسیار رایج است. در واقع، ماسه معمولی عمدتاً از دی اکسید سیلیکون (سیلیکا) تشکیل شده است.

و از سیلیکون بسیار خالص برای تولید نیمه هادی ها استفاده می شود، به همین دلیل است که بخش جنوبی منطقه خلیج سانفرانسیسکو، محل زندگی اپل و بسیاری دیگر از شرکت های فناوری پیشرفته و رایانه، سیلیکون ولی نامیده می شود.

سیلیکون نام گروهی از مواد انعطاف پذیر و پلاستیک مانند است که حاوی سیلیکون، کربن، اکسیژن و سایر مواد شیمیایی است. سیلیکون علاوه بر استفاده برای افزایش نفوذپذیری اکسیژن لنزهای تماسی، برای ساخت پروتز سینه، لوله های پزشکی و سایر وسایل پزشکی استفاده می شود.

لنزهای سیلیکون هیدروژل لنزهای بسیار نرم نسبت به سایر لنزهای تماسی هستند.

مزایای خرید لنز فصلی

لنزهای هیدروژل سیلیکون به امید کاهش مشکلات مربوط به هیپوکسی و افزایش ایمنی استفاده روزانه و استفاده طولانی مدت از لنزهای تماسی نرم معرفی شدند.

افزایش اکسیژن رسانی به چشم به طور بالقوه برای همه استفاده کنندگان از لنزهای تماسی مفید است، به ویژه با توجه به اینکه بسیاری از کاربران از دستورالعمل های چشم پزشک و متخصصان این حوزه خود در مورد استفاده و جایگزینی مناسب لنز پیروی نمی کنند.

مهم ترین مزیت لنز های فصلی نسبت به سایر لنز ها عبور اکسیژن بالای آنها است.

به گفته کمپانی Alcon، تقریباً یک نفر از هر پنج نفر از لنزهای تماسی نرم، لنزهای خود را هنگام خواب استفاده می‌کنند، و در بین بیمارانی که با لنزهای خود می‌خوابند،

آیا لنز فصلی برای من مناسب است؟

کثر اپتومتریست ها و چشم پزشکان موافق هستند که بارزترین مزیت لنزهای هیدروژل سیلیکون کاهش مشکلات مربوط به هیپوکسی مرتبط با لنزهای نرم ساخته شده از مواد هیدروژل معمولی است.

این احتمالاً منجر به قرمزی چشم‌های مرتبط با لنزهای تماسی، ناراحتی و مشکلات جدی کراتیت ناشی از استفاده طولانی‌مدت از لنزهای تماسی شده است.

همچنین این احتمال وجود دارد که به دلیل افزایش قابلیت انتقال اکسیژن، لنزهای هیدروژل سیلیکون به بسیاری از افراد این امکان را داده است که به راحتی از لنزهای هیدروژل معمولی استفاده کنند.

مواد هیدروژل سیلیکون همچنین به تولیدکنندگان لنزهای تماسی این امکان را می‌دهد که طرح‌های متنوع‌تری از لنزها را ایجاد کنند و در عین حال میزان اکسیژن سالمی را برای رسیدن ایمن و راحت روزانه یا مداوم به قرنیه ممکن می‌سازند.

همچنین، علیرغم افزایش نفوذپذیری اکسیژن، لنزهای هیدروژل سیلیکون در برخی از مطالعات نشان داده اند که در مقایسه با لنزهای هیدروژل معمولی با خطر بیشتر التهاب قرنیه و سایر عوارض در برخی بیماران مرتبط هستند. دلایل این مشکلات آشکار همچنان نامشخص است.

برخی از کارشناسان همچنین می گویند که هیچ مدرک محکمی وجود ندارد که نشان دهد افزایش اکسیژن رسانی به چشم هنگام استفاده از لنزهای هیدروژل سیلیکونی، راحتی پوشیدن در پایان روز را در مقایسه با استفاده از لنزهای هیدروژل معمولی بهبود می بخشد.

در نهایت، همچنین قابل توجه است که در حال حاضر تنها لنز تماسی نرمی که توسط FDA به عنوان لنز تماسی برای چشم خشک عرضه می شود، یک لنز هیدروژل معمولی (Proclear؛ CooperVision) است، نه یک لنز هیدروژل سیلیکونی.

از آنجایی که هر ماده یا طراحی لنز تماسی مزایا و معایبی دارد، بهترین راه برای تعیین اینکه آیا لنزهای هیدروژل سیلیکون انتخاب مناسبی هستند یا خیر این است که در طول معاینه و مشاوره لنز تماسی با چشم پزشک خود درباره همه گزینه‌های احتمالی لنز تماسی صحبت کنید.

چگونه می توانم لنز فصلی بخرم؟

در صورتی که نمره خود را می دانید برای خرید لنز فصلی می توانید بصورت آنلاین به فروشگاه دیدآور مراجعه و نمره لنز فصلی (سیلیکون هایدروژل) را سفارش دهید. در صورتی که از نمره چشم خودتان اطلاع ندارید می توانید با مراجعه به چشم پزشک و یا اپتومتریست و فرایند تعیین نمره توسط او اقدام به گرفتن نمره لنز کرده و سپس لنز فصلی خودتان را به راحتی تهیه کنید.

 

بازگشت به لیست