دانستنی های روز لنز

10 باور غلط در مورد استفاده از لنز چشم

ده باور غلط در مورد استفاده از لنز چشم

10 باور غلط در مورد استفاده از لنز چشم که می تواند شما را هنگام خرید به تردید بیندازد، در مقالات سایت دیدآور جستجو کنید و به ما بگویید با خواندن مقاله آیا نظر شما تغییر کرده است؟

امروزه لنزهای چشمی متنوع شده اند و بیشتر افراد برای داشتن زیبایی بیشتر از آن استفاده می کنند. ممکن است این افراد بازیگر تئاتر، تلویزیون و… باشند ویا برای جشن عروسی از لنز استفاده کنند.

باورهای غلط و نادرست همواره در زندگی همه ما وجود دارد. مخصوصا وقتی می خواهید محصول جدیدی خرید کنید، ممکن است دیگر افراد با تفکرات اشتباه شما را به غلط بیندازند. اولین توصیه ای که برای شما داریم این است که هیچ گاه تقلید کورکورانه از گفته های دیگران نداشته باشید و شخصا در مورد موضوعات مختلف تحقیق کنید تا به نتیجه درست برسید. توصیه دوم این است که هیچ گاه بی جهت از کارهای جدید نترسید. شاید موقعیت بسیار خوبی برای شما فراهم آورد.

در مورد استفاده از لنز چشم نیز گاهی باورهای اشتباهی وجود دارد که باید نادیده بگیرید. پیشنهاد می شود مقالات سایت را دنبال کنید تا نظرات کارشناسی شده را ببینید و بتوانید درست تصمیم بگیرید.

باید چند لحظه از وقت ارزشمند خود را بگذارید تا بتوانید دریایی از اطلاعات درست را دریافت کنید. مطمئنا داشتن اطلاعات به روز و کارآمد شما را از اشتباهات محفوظ خواهد داشت.

1. من برای استفاده از لنز چشم مناسب نیستم.

ما در جواب این باور غلط می گوییم که چرا؟ آیا شما نسبت به دیگر افرادی که لنز استفاده می کنند، به شکل دیگری خلق شده اید؟ اگر نه، پس شما می توانید. به لطف پیشرفت فناوری لنزهای تماسی در سال های اخیر، تقریباً همه می توانند از لنزهای تماسی استفاده کنند. به عنوان مثال، بسیاری از لنزهای تماسی دو کانونی برای افراد مبتلا به پیرچشمی وجود دارد. لنزهای تماسی نرم، سفت و هیبریدی نیز وجود دارند که آستیگماتیسم را اصلاح می کنند. و لنزهای تماسی سفارشی مطابق خواسته شما که می توانند حتی چالش برانگیزترین مشکلات چشم را اصلاح کنند.

اگر این باور غلط در ذهن شما هست پس وقت آن رسیده که برای چند لحظه ای بازنگری انجام دهید. شاید شما مناسب ترین فرد برای استفاده از لنز چشم باشید.

2. ممکن است لنز پشت چشمم گم شود.

چنین امکانی وجود ندارد. زیرا یک غشای نازک به نام ملتحمه سفیدی، چشم شما را می پوشاند و به داخل پلک شما متصل می شود و باعث می شود لنز تماسی پشت چشم شما گم نشود.

3. استفاده از لنز چشم راحت نیست.

کاملا واضح است که این موضوع درست نیست. زیرا پس از یک دوره کوتاه مدت استفاده از لنز چشم ، اکثر مردم حتی متوجه استفاده از لنزهای تماسی نمی شوند. البته برای کسانی که استفاده از لنز چشم را تجربه می کنند و دچار ناراحتی می شوند، پس از مشخص شدن علت، درمان هایی وچود خواهد داشت.

4. لنزهای تماسی می توانند برای همیشه به چشم من بچسبند.

در حالی که درست است که یک لنز تماسی نرم در صورت خشک شدن می تواند به سطح چشم شما بچسبد، اما مرطوب کردن مجدد لنز با استفاده از نمک استریل یا محلول لنزهای تماسی چند منظوره باعث حرکت مجدد آن می شود.

 

5. مراقبت از لنزهای تماسی می تواند سخت باشد و دردسر درست کند.

این باور اشتباه است. سیستم های مراقبت از لنزهای تماسی وجود دارند که تمیز کردن و ضد عفونی کردن لنزهای شما را آسان می کند. همچنین می توانید با استفاده از لنزهای تماسی یکبار مصرف روزانه، مراقبت از لنزهای تماسی را به طور کامل حذف کنید.

6. استفاده از لنز چشم باعث مشکلات چشمی می شود.

درست است که استفاده از لنز چشم می تواند خطر برخی مشکلات چشمی را افزایش دهد. اما اگر دستورالعمل های لازم را در مورد نحوه مراقبت از لنزهای خود، مدت زمان استفاده از آن ها و تعداد دفعات تعویض آن ها دنبال کنید، استفاده از لنزهای تماسی بسیار ایمن است و خطری برای شما نخواهد داشت.

 

7. من هرگز نمی توانم لنز را در چشمانم قرار دهم.

مطمئناً این کار را خواهید کرد و خواهید توانست. ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما در نظر داشته باشید همیشه راهی برای گذاشتن لنز در چشمانتان وجود دارد. و همچنین کسی که در این کار خبره هست نیز راهنمای خوبی میتواند برایتان باشد در هر حال میتوانید نحوه گذاشتن و برداشتن لنز چشمی را می توان به راحتی یاد بگیرید می گیرید، اکثر مردم در استفاده از لنز چشم بسیار سریعتر از آنچه انتظار دارند مهارت پیدا می کنند. پس نگران نباشید.

8. لنزهای چشمی ممکن است از چشم من بیرون بیفتند.

در گذشته، لنزهای تماسی سخت گاهی اوقات ممکن بود هنگام ورزش یا فعالیت‌ های دیگر از چشم خارج شوند. اما لنزهای امروزی، از جمله لنزهای نفوذپذیر گازی (GP) – به چشم نزدیک‌ تر می‌شوند، بنابراین بسیار نادر است که لنزها به‌ طور غیرمنتظره‌ ای از چشم کاربر جدا شود.

 

9. لنز های تماسی در چشم آب نمی شوند.

عده ای از افراد بر این باور هستند که لنز ها ممکن است درون چشمشان آب شوند. این یک باور اشتباه است. مادامی که لنز درون چشم شماست هیچ گونه آسیبی به چشمان تان نخواهد زد. عده ای دیگر فکر می کنند اگه هوا بi قدر کافی گرم باشد این اتفاق خواهد افتاد، این نیز اشتباه هست.

10. من برای استفاده از لنز چشم پیر شده ام و سن بالایی دارم.

این گفته اشتباه است. با تولید لنزهای تماسی چند کانونی برای جلوگیری از خشکی چشم، افزایش سن دیگر مانعی برای استفاده موفق از لنزهای تماسی قبلی نیست. از تیم دیدآور بپرسید که آیا کاندیدای خوبی برای استفاده از لنز چشم هستید یا خیر. پاسخ ممکن است شما را شگفت زده کند.

این مقاله تا چه حد توانست باورهای اشتباه شما را حذف کرده و اطلاعات جدید و درست را جایگزین نماید؟ اگر سوالی برای شما پیش آمد می توانید روی تیم دیدآور حساب کنید و سوالات خود را بپرسید. از همین لحظه شروع کنید. سوالات خو را بپرسید و خرید خود را به سرانجام رسانید.

شما چه تجربه هایی دارید که می تواند برای دیگر دوستان و کاربران مثمر ثمر باشد؟ حتما در قسمت نظرات ما را آگاه کنید و بفرمایید برای حل مشکلات موجود در استفاده از لنز چشم چه چاره ای اندیشیده اید. نظرات و تجربه های شما می تواند به دیگر کاربران کمک کند تا خرید بهتری داشته و به پاسخ سوالات خود برسند.

بازگشت به لیست