دانستنی های روز لنز

قیمت لنز چشم چه قدر است؟

قیمت لنز چشم چقدر است

قیمت لنز چشم چقدر است؟ تخمین اینکه چه قدر ممکن است مجبور شوید برای لنزهای تماسی خرج کنید دشوار است زیرا متغیرهای زیادی می توانند روی قیمت تأثیر بگذارند.

اپتومتریست ها هزینه های خود را برای لنزهای تماسی، و همچنین برای معاینه لنزهای تماسی و ویزیت های بعدی تعیین می کنند. برخی از اپتومتریست ها این هزینه ها را در یک قیمت ترکیب می کنند، بنابراین مطمئن شوید که دقیقاً چه چیزی را برای پول خود می پرسید.

اکثر اپتومتریست‌های حرفه‌ای همه چیز را در یک قیمت لنز ترکیب نمی‌کنند، بلکه به وضوح آنچه را که برای آن پول پرداخت می‌کنید، مشخص می‌کنند. این به این دلیل است که برنامه های چشم انداز و شرکت های بیمه برای برخی از این خدمات پرداخت می کنند و صنعت برای اهداف صورتحساب استاندارد شده است.

انواع لنز تماسی

امروزه انواع مختلفی از لنزهای تماسی در دسترس هستند. اپتومتریست شما قادر خواهد بود نوع لنزهایی را که برای شما مفیدتر است را تعیین کند. قیمت معمولی لنزهای تماسی بسته به نوع لنز و نسخه مورد نیاز متفاوت است.

به عنوان مثال، اگر بینایی شما نیاز به استفاده از لنز برای اصلاح آستیگماتیسم داشته باشد، لنزهای شما لنزهای توریک نامیده می شوند. لنزهای توریک باید دو بار در ماه تعویض شوند. با این حال، برخی از پزشکان به شما می گویند که این لنزها را می توان با خیال راحت به دفعات کمتر جایگزین کرد تا هزینه ماهانه کاهش یابد. اگر بیش از 40 سال سن دارید و به لنز تماسی دو کانونی نیاز دارید، انتظار داشته باشید که بیشتر از لنزهای تماسی نرم معمولی هزینه کنید. همچنین، لنزهای تماسی رنگی و همچنین لنزهای جلوه ویژه می توانند تا 80 درصد بیشتر از لنزهای غیر رنگی قیمت داشته باشند.

قیمت لنز چشم

برای ارائه ایده ای از محدوده قیمت لنز ، در اینجا برخی از قیمت های متوسط ​​لنزهای تماسی که از اپتیکال های تجاری، فروشندگان آنلاین لنزهای تماسی، و مطب پزشکان خصوصی گرفته شده است، آورده شده است.

قیمت لنز روزانه یکبار مصرف: 300 الی 400 هزار تومان در هر جعبه (جعبه 30 عددی)
قیمت لنز فصلی : 450 الی 550 هزار تومان در هر جعبه (6 عدد در هر جعبه)
قیمت لنز فصلی توریک (آستیگماتیسم): 500 الی 550 هزار تومان هر جعبه (6 عدد در هر جعبه)
قیمت لنز نرم معمولی سالانه: 330 الی 450 هزار تومان برای یک جفت لنز (2 لنز / عرضه سالانه)
قیمت لنز های نفوذپذیر گاز سفت و سخت: یک میلیون پانصد الی دو میلیون (2 لنز / عرضه سالانه)

(به یاد داشته باشید که برخی یا تمام هزینه های لنز تماسی بخاطر جنبه طبی بودن آن ممکن است تحت طرح بیمه شما پوشش داده شود.)

سفارش آنلاین لنز چشم

اگر قصد سفارش آنلاین لنزهای تماسی را دارید، به هزینه های حمل و نقل و تخفیف های حجمی توجه ویژه ای داشته باشید. به طور معمول، قیمت‌ها در دفاتر اپتومتریست خصوصی بسیار رقابتی است و اغلب تخفیف‌های تولیدکننده دارند که به صورت آنلاین در دسترس نیستند. خرده فروشان آنلاین ممکن است قیمت های کمی پایین تر اما دوره های حمل و نقل طولانی تری داشته باشند (به طور متوسط ​​یک تا دو هفته). همچنین ممکن است سفارش آنلاین لنزهای با طراحی سفارشی دشوارتر باشد.

آنچه شما باید بدانید

به یاد داشته باشید که لنزهای تماسی یک گزینه اصلاحی ایمن و راحت هستند، اما آنها همچنین تجهیزات پزشکی هستند که برای حفظ بینایی سالم باید به درستی از آنها مراقبت شود. برای جلوگیری از عفونت های احتمالی چشم یا مشکلات جدی چشم باید اقدامات بهداشتی خاصی انجام شود. شستن دست‌ها قبل از دست زدن به تماس‌ها برای استفاده ایمن از لنز بسیار مهم است

یک خطر جدی مرتبط با استفاده از لنزهای تماسی، عفونت قرنیه است. این عفونت ها اغلب به دلیل ارگانیسم های خطرناکی هستند که با چشم ها تماس می گیرند. توصیه می شود قبل از استفاده از لنزهای تماسی، دست های خود را با صابون ضد میکروبی کاملاً بشویید.

هرگز لنز را با کسی عوض نکنید. استفاده مشترک از لنزهای تماسی می تواند باعث عفونت و سایر مشکلات جدی چشم شود. همچنین هرگز لنزهای تماسی خود را بیش از آنچه که چشم پزشک توصیه کرده است استفاده نکنید. خوابیدن به صورت تماسی ایده بدی است زیرا لنز تماسی جریان اکسیژن به قرنیه را مختل می کند. قرنیه جریان خون ندارد، بنابراین برای سالم ماندن به اکسیژن موجود در هوا متکی است. یک لنز تماسی که چشم را می پوشاند جریان اکسیژن را مختل می کند و فیزیولوژی چشم شما را تغییر می دهد.

امیدواریم این مقاله توانسته باشد به سوالات شما در مورد قیمت لنز پاسخ مناسبی ارائه دهد. با تیم دیدآور تماس بگیرید.

بازگشت به لیست