دانستنی های روز لنز

راهنمای انتخاب بهترین لنز رنگی برای چشمان مشکی

لنز رنگی مناسب برای چشم مشکی

چشمانی مشکی دارید!

نگران انتخاب لنز مورد علاقه خود هستید؟

 

این روزها بسیاری از افراد برای زیباتر شدن چهره خود از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند که یکی از این روش‌ها استفاده از لنز رنگی است. اگر شما هم از افرادی هستید که چشمان مشکی دارید و علاقه‌مند به استفاده از لنز رنگی هستید، با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم در انتخاب بهترین لنز رنگی برای چشمان مشکی شما را یاری دهیم.

لنز طبی و غیرطبی

بر طبق یک تقسیم‌بندی لنزهای رنگی به دو نوع لنز طبی و لنز غیرطبی تقسیم میشوند. لنزهای طبی علاوه بر اینکه به چهره زیبایی می‌بخشند، می‌توانند به دید بهتر کسانی که چشم‌های ضعیفی دارند، کمک کنند. این لنزها برای رفع عیوب انکساری مانند دوربینی، نزدیک بینی و آستیگمات مورد استفاده قرار می‌گیرند. افرادی که چشمان ضعیفی دارند می‌توانند به چشم پزشک یا اپتومتریست مراجعه کرده تا نمره چشمشان مشخص شود. آنگاه بر اساس نمره چشم خود می‌توانند اقدام به خرید لنز طبی رنگی یا لنز طبی بی‌رنگ کنند.

لنزهای غیر طبی جنبه زیبایی دارند و برای داشتن ظاهری زیبا مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لنزها رنگهای مختلفی دارند و همان‌طور که پیش از این اشاره شد باید رنگ مناسب برای چهره انتخاب شود؛ چرا که در غیر این صورت، ممکن است نه تنها به زیبایی چهره کمکی نکنند بلکه از زیبایی آن بکاهند. لنزهای غیرطبی صرفا برای تغییر رنگ چشم مورد استفاده قرار می‌گیرند و نقشی در اصلاح دید ندارند.

انواع لنز رنگی

لنزهای رنگی انواع مختلفی دارند که بر حسب عنبیه طراحی می‌شوند تا ظاهری طبیعی به چهره فرد ببخشند. این بخش اشکال و خطوط زیادی را به خود اختصاص داده و هر چه لنزهای موجود به این اشکال شباهت بیشتری داشته باشند، لنز ظاهر طبیعی‌تری خواهد داشت. لنزهای رنگی به طور کلی دارای سه نوع لنز رنگی پدیداری، لنز رنگی شفاف و لنز رنگی مات هستند.

لنز رنگی پدیداری

لنز رنگی پدیداری معمولا دارای یک رنگ سبز یا آبی روشن است. این ویژگی سبب می‌شود که شما بتوانید در هنگام قرار دادن لنز در چشم و برداشتن لنز، آن را بهتر ببینید یا در صورت گم شدن لنز، آن را راحت‌تر پیدا کنید. این گونه لنزها از نظر رنگ ضعیف هستند و رنگ چشم را تغییر نمی‌دهند و اغلب به عنوان لنزطبی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

لنز رنگی شفاف

لنز رنگی شفاف همان‌طور که از نام آن مشخص است رنگ شفافی دارد و نسبت به لنز رنگی پدیداری مقداری پررنگ‌تر است. اگر این لنز را در چشم خود قرار دهید تاثیر آن را متوجه خواهید شد اما به گونه‌ای نیست که رنگ چشم شما را زیاد تغییر دهد. این نوع لنزها برای افرادی با رنگ چشم روشن مناسب هستند.

لنز رنگی مات

لنز رنگی مات بر خلاف لنز شفاف، حالتی غیر شفاف دارد و رنگ چشمتان را به طور کامل تغییر می‌دهد. بنابراین اگر چشمان تیره‌ای دارید و علاقه‌مند هستید را رنگی نشان دهید، لنز رنگی مات برای شما مناسب است. این نوع لنز دارای رنگ‌های مختلفی چون سبز، آبی، فندقی، خاکستری فیلی، خاکستری عسلی، زیتونی عسلی، قهوه‌ای خاکستری و از همه مهم تر برنز خاکی

لنز برنز خاکی بدون دور

خرید لنز برنز خاکی

کدام لنز رنگی مناسب شما است؟

انتخاب رنگ لنز یک امر سلیقه‌ای است؛ شما می‌توانید رنگ دلخواه خود را تهیه کرده و استفاده کنید. با این حال، اگر هم‌خوانی لنز با چهره برای شما اهمیت دارد بهتر است تاثیر چند عامل را در نظر بگیرید. عوامل مختلفی مثل فرم صورت، گرم یا سرد بودن پوست و رنگ پوست در انتخاب لنز رنگی اهمیت دارند.

فرم صورت

یکی از عوامل موثر در انتخاب بهترین لنز رنگی برای چهره، فرم صورت افراد است. بر این اساس، بهتر است رنگ لنزتان را بر اساس فرم صورت انتخاب کنید؛ مثلا اگر صورت شما گرد است از رنگ‌های گرم استفاده کنید و اگر صورتتان حالت کشیده دارد، رنگ سرد احتمالا هم‌خوانی بیشتری با چهره شما خواهد داشت.

گرم یا سرد بودن رنگ پوست

گرم یا سرد بودن رنگ پوست دیگر عامل موثر برای انتخاب لنز رنگی است. بر این اساس باید با توجه به گرم یا سرد بودن پوست، رنگ لنزتان را انتخاب کنید. در هنگام خرید لنز یکی از نکاتی که باید موردتوجه قرار دهید، گرم یا سرد بودن رنگ پوستتان است. در صورتی که رگ‌های بدنتان آبی رنگ هستند شما پوست سردی دارید و اگر رگ‌های بدن شما سبز است، شما دارای پوست گرم هستید. لنزهایی با رنگ تیره در طیف آبی مناسب پوستهای سرد و لنزهایی با رنگهای روشن در طیف قهوه‌ای، مناسب پوست‌های گرم هستند.

رنگ پوست

در صورتی که پوست سفیدی دارید لنزهایی با رنگ آبی، طوسی و خاکستری فیلی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشند. با انتخاب این رنگ‌ها می‌توانید در مهمانی‌ها و مجالس بسیار شیک بنظر بیایید و بدرخشید. اگر هم رنگ پوستتان حالت میانه یا گندمی است، لنزهای رنگ روشن برای شما مناسب هستند. لنزهای رنگ سبز، فندقی، زیتونی عسلی و خاکستری عسلی می‌توانند جلوه زیبایی به چهره شما ببخشند. با همه  این موارد، اگر تمایل به استفاده از رنگ ملایم دارید، رنگ سرمه‌ای انتخاب خوبی خواهد بود.

اما چه رنگ لنزی مناسب پوست‌های سبزه است؟ رنگ‌های روشن مثل رنگ قهوه‌ای یا عسلی روشن مناسب پوست‌های سبزه است. همچنین، لنزهای آبی تیره و سبز تیره هم می‌تواند مناسب افرادی با پوست‌های سبزه باشد. علاوه بر این‌ها، رنگ قهوه‌ای خاکستری می‌تواند ظاهری شکیل و زیبا به افرادی با پوست‌های سبزه ببخشد.

در مورد انتخاب لنز رنگی برای پوست‌های مختلف یعنی پوست سفید، گندمی و سبزه توضیح دادیم. با این حال، ممکن است برخی از افراد برای اطمینان بیشتر خواهان رنگی باشند که مناسب همه پوست‌ها باشد. اگر شما هم به دنبال چنین موردی هستید، از لنزهایی که سه درجه از یک رنگ را در خود جای داده‌اند، استفاده کنید.

کلام آخر

ما در این مقاله در خصوص انتخاب لنز رنگی راهنمایی‌های لازم را ارائه کردیم و به عوامل موثر در هم‌خوانی لنز با چشم افراد پرداختیم. شما می‌توانید با استفاده از نکاتی که گفته شد، به انتخاب لنز رنگی دست بزنید و با در نظر گرفتن فرم صورت، رنگ پوست و رنگ چشم بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر چه یکی از موارد مهم در هنگام خرید لنز توجه به سلیقه شخصی است اما اگر در کنار سلیقه خود، موارد موثر در انتخاب لنز مناسب را در نظر داشته باشید به زیباییتان افزوده خواهد شد. در پایان اگر در ارتباط با مطالب پیش رو، سوال یا تجربه ای دارید آن را با ما در میان بگذارید.

منبع: makeupandbeauty

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *