دانستنی های روز لنز

انتخاب بهترین لنز رنگی طبیعی

انتخاب بهترین لنز رنگی طبیعی

لنزهای رنگی همواره از لنزهای پرطرفدار هستند که معمولا بسیاری از خانم‌ها و برخی از آقایان از آن‌ها استفاده می‌کنند. در این میان افرادی هستند که تمایل به استفاده از لنز رنگی طبیعی دارند. این افراد چهره‌های نچرال را می‌پسندند و به همین خاطر علاقه‌مند هستند از لنزی استفاده کنند که حالت طبیعی چهره شان حفظ شود. از ویژگی‌های لنز رنگی نچرال می‌توان به ایجاد تغییر نامحسوس در چهره فرد اشاره کرد؛ یعنی استفاده از لنز سبب تغییر چهره فرد می‌شود اما ممکن است اگر کسی او را ببیند متوجه نشود از لنز استفاده کرده است.

انواع لنز رنگی طبیعی

لنزهای رنگی طبیعی اگر به درستی انتخاب شوند، تاثیر خاصی در زیبایی چهره دارند. لنزها از نظر تناژ رنگی به ۳ گروه تناژ رنگی گرم، تناژ رنگی سرد و خنثی تقسیم می‌شوند. بر اساس یک تقسیم‌بندی دیگر، لنز رنگی طبیعی به ۴ دسته لنز رنگی تقویت‌کننده چشم، لنز رنگی مات کننده، لنز براق کننده و درخشان و لنز رنگی مدت‌دار تقسیم می‌شوند.

لنز رنگی طبیعی تقویت‌کننده چشم

این نوع لنزها اغلب برای افرادی که چشم‌های روشن دارند، مناسب می‌باشد زیرا سبب تقویت رنگ چشم می‌شوند. هدف از طراحی این نوع لنزها، حفظ رنگ چشم فرد و در عین حال ایجاد تغییری طبیعی در ظاهر چشم است. از آن‌جایی که این لنزها موجب نمایان‌تر شدن عمق چشم‌ها می‌شوند، استفاده از آن‌ها سبب می‌شود چشم‌های فرد بیشتر موردتوجه قرار بگیرد. لنز رنگی طبیعی تقویت‌کننده چشم بسیار مناسب برای افرادی است که چشمان سبز یا آبی روشن دارند. همچنین افرادی که چشمان عسلی و طوسی دارند می‌توانند از این نوع لنز استفاده کنند.

لنز رنگی طبیعی مات کننده‌

لنز رنگی مات کننده نوع دیگری از لنزهای طبیعی است که مناسب افراد دارای چشمان تیره می‌باشد. این لنزها برای زیباتر و جذاب‌تر نشان دادن چهره کاربرد دارند و به ویژه در مهمانی‌ها و مجالس توسط افراد مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند. این لنزها می‌توانند به طور کامل رنگ چشم را تغییر دهند اما این تغییر به شکلی طبیعی می‌باشد؛ یعنی لنز روی چهره فرد می‌نشیند. این نوع لنزها از ترکیب رنگدانه‌های پیوسته با یکدیگر تشکیل می‌شوند.

لنز طبیعی براق کننده و درخشان

نوع دیگری از لنزهای طبیعی، لنزهای براق کننده و درخشان هستند که رنگ طبیعی خود چشم را به صورت براق تر و گیراتر نمایش می‌دهند.

لنز رنگی طبیعی مدت‌دار

لنز رنگی طبیعی مدت‌دار همان‌طور که از عنوان آن مشخص است دارای تاریخ مصرف می‌باشد. این لنزها به انواع لنز سالانه، فصلی و روزانه تقسیم می‌شوند. لنزهای روزانه مناسب برای افرادی هستند که تنها برای یک مهمانی یا مجلسی خاص نیاز به استفاده از لنز دارند. لنزهای سالانه و فصلی هم که خود انواع مختلفی دارند می‌توانند به منظور زیبایی و به عنوان لنز طبی برای چشم‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. تنوع رنگی لنزهای مدت دار بالا بوده و اگر موارد بهداشتی و نکات لازم رعایت شود تا مدت زیادی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

لنز رنگی طبیعی برای چشم‌های تیره و روشن

لنز رنگی طبیعی برای چشم‌های تیره و روشن

در صورتی که چشمانی تیره دارید و علاقه‌مند هستید رنگ چشمان خود را به طور طبیعی کمی تغییر دهید می‌توانید از لنز چشم رنگی با تناژ قهوه‌ای، فندقی و عسلی استفاده کنید. البته فراموش نکنید نه تنها رنگ چشم، بلکه رنگ پوست شما هم در انتخاب لنز اهمیت دارد. لنزهایی با رنگ عسلی و قهوه‌ای چون به چشمان تیره نزدیک‌تر هستند اگر توسط افرادی با چشمان تیره مورد استفاده قرار بگیرند، تغییر خاص و طبیعی بودن آن‌ها در چهره مشهود خواهد بود‌.

اما چه لنزی مناسب چشم‌های روشن است و آن‌ها را طبیعی نشان خواهد دارد؟ افرادی که چشمان روشن دارند و می‌خواهند ظاهر طبیعی چهره‌شان حفظ شود می‌توانند لنزهای رنگی مشابه چشمان خود را انتخاب کنند با این تفاوت که رنگ لنز مقداری عمیق تر از رنگ چشم خودشان باشد؛ در این صورت لنز رنگی ظاهری جذاب و گیرا به آن‌ها خواهد بخشید.

البته ممکن است برخی از افراد دارای چشم‌های روشن تمایل به تغییر بیشتری داشته باشند؛ در این صورت آن‌ها می‌توانند رنگهای متضاد که حالت طبیعی دارند را انتخاب کنند. مثلا اگر چشمانی سبز رنگ دارید می‌توانید لنز رنگی آبی روشن یا طوسی را انتخاب کنید یا اگر چشمانی به رنگ آبی دارید می‌توانید لنز خاکستری رنگ یا سبز تیره را خریداری کنید. همچنین، اگر چشمان قهوه‌ای روشن یا عسلی دارید لنزهای زیادی برای شما مناسب خواهند بود؛ در این صورت تناژ پوستی خود را در نظر بگیرید.

لنز رنگی طبیعی برای پوست‌های سرد و گرم

در صورتی که که تناژ پوستی سرد و روشن دارید یا رنگ موهایتان بلوند و روشن است رنگ‌هایی مانند آبی روشن، بنفش ویولت و .‌‌‌… برای شما مناسب هستند. اگر هم تناژ پوست شما گرم و تیره است لنزهایی با رنگ قهوه‌ای، عسلی روشن، سبز عسلی یا فندقی می‌توانند روی چهره شما ظاهری طبیعی داشته باشند.

نکاتی برای خرید لنز رنگی

در صورتی که قصد خرید لنز رنگی طبیعی را دارید بهتر است با نکات لازم برای خرید لنز آشنایی داشته باشید. در ادامه برخی از این نکات را به شما ارائه می‌دهیم.

  • در صورتی که قصد دارید از لنز برای محل تحصیل یا محل کار استفاده کنید، بهتر است رنگ‌هایی را انتخاب کنید که تفاوت چندانی با رنگ چشم‌هایتان نداشته باشد. لنزهایی که رنگ خیلی روشنی دارند یا رنگ آن‌ها با چشمتان تفاوت زیادی دارد برای استفاده روزانه مناسب نیستند. این نوع لنزها برای هم‌خوانی با چهره ممکن است نیاز به آرایش زیاد داشته باشند بنابراین استفاده از آن‌ها همیشه مناسب نخواهد بود.
  • معمولا لنزهای بدون دور روی چشم ظاهر طبیعی‌تری دارند اما جز این، رنگ لنز هم در طبیعی یا غیر طبیعی بودن آن تاثیر خواهد داشت. مثلا اگر شما از لنز تیره با دور مشکی استفاده کنید روی چهره ظاهری طبیعی خواهد داشت.
  • برخی از لنزها را وقتی روی چشم قرار دهید حالت بیرون‌زدگی دارند، این نوع لنزها روی چشم حالت طبیعی نخواهند داشت. برای طبیعی نشان دادن چشم باید لنزی را انتخاب کنید که به خوبی روی چشم قرار بگیرد.
  • در زمان خرید لنز به سایز مردمک خود توجه کنید. سایز لنز باید به گونه‌ای باشد که سطح مردمک چشم را به طور کامل پوشش دهد و لنز روی آن فیکس شود.
  • از آن‌جایی که اغلب افراد کشور دارای چشمان قهوه‌ای تیره هستند، لنزهای رنگی نچرال با رنگهای عسلی، قهوه‌ای و فندقی می‌توانند برای بیشتر افراد ایرانی مناسب باشند. همچنین اگر تمایل به رنگهای روشن‌تر دارید می‌توانید لنزهایی با مرکزیت عسلی را انتخاب نمایید.

منبع: perfectlenz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *